Wycieczka do Lwowa

Pozwól, by Lwów Cię zadziwił – nietypowe miejsca na mapie Lwowa.
Lwów, jest piękną miejscowością turystyczną położoną około 70 kilometrów od granicy z Polską. Ma wiele znanych zabytków, do których odwiedzenia będą nas zachęcać niemal wszystkie przewodniki po mieście. Jednak wycieczka do Lwowa po mniej znanych atrakcjach, może okazać się wspaniałą alternatywą do tradycyjnego zwiedzania.

Podwórko zagubionych zabawek.
Jest to miejsce, które niejedną osobę może przyprawić o gęsią skórkę, gdyż przypomina trochę scenę z horrorów. W podwórzu, przy jednej z kamienic, znajdują się różnej maści i gabarytów zabawki. Są one w dosyć kiepskim stanie, co tylko potęguje efekt grozy.

Kopalnia kawy.
Jest w istocie kawiarnią, jednak nazwa jest tutaj nieprzypadkowa. Podczas wizyty odwiedzający otrzymują kaski na głowę, chodzą po pomieszczeniach przypominających kopalnię i oglądają gadżety do niej nawiązujące. Po zwiedzaniu pracownicy przekonują, że tak naprawdę kawa nie rośnie, a jest wydobywana.

Kryjówka, to lokal, który w tych czasach może budzić zdziwienie, bo przypomina okopy. Aby do niego wejść należy wykrzyknąć „Sława Ukrajini” i wypić duszkiem kieliszek wódki. W środku znajdują się rekwizyty o tematyce wojennej. Oczywiście można tam przede wszystkim coś zjeść i wypić.

About the author /


Related Articles